Hodočašće župljana župe Dobretići u svetište Međugorje

Hodočašće župljana župe Dobretići u svetište Međugorje

Ove godine naša župa slavi 350 godina od prvog pisanog spomena župe pod imenom Vrhovine. Tom prigodom tiskali smo monografiju župe, obilježili smo proslavu i centralnim misnim slavljem u župnoj crkvi 31. 7. 2022., te susretom duhovnih zvanja pougarskog, jajačkog i podnjačkog kraja.

Listopad je Gospin mjesec, te smo 15. 10. 2022. organizirali hodočašće u Marijino svetište u Međugorje.

Autobusom smo krenuli ispred župne crkve u 6 sati ujutro. Uz molitvu krunice, putem smo ispitali svoju savjest, ispovjedili se i sudjelovali na sv. misi. Poslije ručka, zaputili smo se na brdo Križevac uz molitvu i razmatranje križnog puta kojega je napisao fra Miro Jelečević.

Najmlađi hodočasnik je imao samo 2, a najstariji 82 godine. Iako put nije bio nimalo lagan, svi smo uspjeli doći do postavljenog cilja, do centralnog križa na brdu, te se sretno vratili svojim domovima.

Bilo nas je 50. Sponzori našeg puta su bili mlada obitelj Martine i Daria Furundžije, njihovi prijatelji, te Matej Ilinković. Dragom Bogu, Gospi i sv. Anti hvala na dobrim ljudima koji su nam omogućili ovo lijepo duhovno iskustvo.