ISUS JE USKRSNUO – ŽIVOT JE POBIJEDIO

ISUS JE USKRSNUO – ŽIVOT JE POBIJEDIO

Prvog dana u tjednu rano ujutro, još za mraka, dođe Marija Magdalena na grob i opazi da je kamen s groba dignut. Otrči stoga i dođe k Šimunu Petru i drugom učeniku, kojega je Isus ljubio, pa im reče: »Uzeše Gospodina iz groba i ne znamo gdje ga staviše.«Uputiše se onda Petar i onaj drugi učenik i dođoše na grob. Trčahu obojica zajedno, ali onaj drugi učenik prestignu Petra i stiže prvi na grob. Sagne se i opazi povoje gdje leže, ali ne uđe. Uto dođe i Šimun Petar koji je išao za njim i uđe u grob. Ugleda povoje gdje leže i ubrus koji bijaše na glavi Isusovoj, ali nije bio uz povoje, nego napose svijen na jednome mjestu.Tada uđe i onaj drugi učenik koji prvi stiže na grob i vidje i povjerova. Jer oni još ne upoznaše Pisma da Isus treba da ustane od mrtvih. (Iv 20, 1-9).

Neka živi Krist odvali svaki kamen grijeha koji u našoj duši čini tamni grob. Neka svakoga koji se susretne s nama ugrije svjetlost uskrslog Krista. Sretan Uskrs Tebi i svima vama koji vjerujete u ovu tajnu – Isus je uskrsnuo!