PROSLAVA PATRONA ŽUPE

PROSLAVA PATRONA ŽUPE

Proslavi patrona naše župe sv. Ante Padovanskog prethodila je pobožnost 13 utoraka sa sv. misom i razmatranjem za svaki utorak.

10. 6. i 11. 6. 2023. u 18 sati smo imali prvi i drugi dan trodnevnice. Svete mise je slavio fra Zoran Mandić, župnik u Kotor Varošu.

12. 6. 2023. treći dan trodnevnice, misu uočnicu za bolesnike slavio je fra Filip Karadža, župnik u Podmilačju.

13. 6. 2023. u 9 sati sv. misu je slavio fra Emanuel Radić, župni i samostanski vikar i ekonom u Jajcu. U 11 sati, centralno misno slavlje u nazočnosti velikog broja vjernika iz pougarskog, jajačkog, podnjačkog, kotorvaroškog, mrkonjićkog, lašvanskog i drugih krajeva predslavio je fra Damir Pavić, tajnik Provincije, samostanski vikar i ekonom.

Svih ovih dana Bog je slao obilnu kišu-svaki dan je zalijevao ovaj prekrasni pougarski vrt. 12. 6. i 13. 6. 2023. po zagovoru sv. Ante, Bog je zatvorio nebo kiši, a otvorio nebo svojoj milosti. Mnoštvo ljudi je hodom častilo Boga, u sv. ispovijedi dobili milost oproštenja grijeha; a u sv. pričesti najizvrsniju hranu za dušu-Tijelo Isusovo-živoga Krista.

Bog nas obilno obasipa svojom milošću. Neka i zagovor sv. Ante pomogne svima nama u dobivanju što veće milosti od Boga.